Autor Wątek: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?  (Przeczytany 4272 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
[DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« dnia: Styczeń 15, 2012, 18:43:00 »
i bardzo awaryjne zawiasy ... ;)

Legendy ludowe (zeby nie napisac dosadniej) z tymi zawiasami, ot co.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:26:17 »
Żadne legendy tylko ludowa prawda znana przez każdego kto choć trochę się interesuje ds'ami.

Ceny ? sprawdź na allegro ;) tam są w miarę fajne okazje.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:31:32 »
Żadne legendy tylko ludowa prawda znana przez każdego kto choć trochę się interesuje ds'ami.

Legende o pekajacych zawiasach mialem (watpliwa) przyjemnosc obserwowac od poczatku jej powstania. Przypisuje sie jej nieporownywalnie wieksza wage, niz na to w rzeczywistosci zasluguje.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:34:40 »
Może i wyolbrzymiany ale istniejący i niezbyt przyjemny. Zwłaszcza jak ktoś kupuje używkę (kota w worku)

W DSi / DSi XL jakoś nie słychać o problemach z zawiasami.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:47:03 »
Inglad, no chyba jak występuje taki problem ( a niewątpliwie występuje) to wypada o nim wspomnieć kiedy ktoś chce kupić  ds lite ? nie wiem co starasz się udowodnić tym postem.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:55:59 »
Oj tak nie przesadzajcie, że pękają bez przyczyny, jak ktoś nie dba i rzuca nim o ścianę to pękają:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:01:47 »
Nie trzeba rzucać o ścianę aby latały jak szalone po jakimś tam czasie ;] ale dobra koniec offtopu.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:27:54 »
Problem wystepuje powiadasz? Wierze, ale jednoczesnie nie moge pominac faktu, ze mi nic mi nie pekalo ani nie latalo w trzech Lite'ach, z ktorych dwa zdrowo wymeczylem. Do tego kilka innych sztuk, ktore mialem okazje pod tym katem sprawdzic. Nie sugerujac sie komentarzami, a wlasnym doswiadczeniem i porownaniami stwierdzam, ze Lite to bardzo dobrze i wytrzymale wykonana konsola (podobnie jak wersja klasyczna, a w odroznieniu od DSi).

Albo mam takie szczescie, ze powinienem zaczac grac w toto-lotka. :)

Offtop? Skoro temat sie tak preznie rozwija, to moze wart jest osobnego watku, a nie hasla "koniec offtopu".

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:26:01 »
Wyjątkowo muszę się zgodzić z inlagdem. Nareszcie spotkałem kogoś, kto podobnie jak ja wie, że to jedynie "mądrości ludowe" lub jak ja to nazywam "scenowe mity", wyklute na kanwie forumowych awantur, wzniecanych i stworzonych przez hejterów. Sprawa urosła już do tego stopnia, że ludzie zaczęli w to naprawdę wierzyć podając za główną wadę konsoli słabe zawiasy. Wielokrotnie spotkałem się z opinią, iż DSi jest lepsze bo ma silniejsze zawiasy. Ba, nawet niektóre polskie pisma branżowe, portale komercyjne podają te ekhm fakty posiłkując się wyssanymi z palca statystykami.

Jeżeli można mówić o jakichkolwiek faktach to swego czasu dokładnie 6 lat temu można było się natknąć na takie oświadczenie NOA

"W Stanach Zjednoczonych liczba pęknięć, które można by nazwać kosmetycznymi, w konsolach Nintendo DS Lite nie przekracza 0.02% ogólnej ilości sprzedanych tam konsol."

Z tego co pamiętam problem dotyczył jakiejś tam partii konsol na rynku amerykańskim powiedzmy 100-200 tysięcy. Później koncern interweniował i wzmocnił konstrukcję.

Sam posiadam DS lite biały (jeden z mitów głosi, iż w białych modelach są słabsze zawiasy niż w czarnych), kupiony w USA w 2008 roku. Konsola jest regularnie używana, nierzadko wyginana do 2 "klika". Handheld przeszedł swoje, katowałem go niemiłosiernie przy grze w Mario Karta, kilkaset godzin przegrałem przy okazji sieciowych potyczek w Pokemon Platinum co równa się wielokrotnemu powtarzaniu cyklu otwierania i zamykania konsoli. Poprzez nadmierne wręcz eksploatowanie konsola obecnie jest pożółkła, klawisze wytarte a L i R wyraźnie różnią się kolorem od reszty obudowy. I teraz uwaga - zawiasy nie pękły, a ponadto wcale się nie ruszają! Nie do wiary! Chyba jestem jednym z tych szczęściarzy co trafiają w totka.

Generalnie widząc tych malkontentów na forach krzyczących, że w Lite pękły zawiasy podnoszę lewą brew w górę. W 90% przypadków osoby te nie przyznają, że konsola uległa wspomnianej awarii poprzez ich niewłaściwe używanie np. spadła, ktoś dupą na nią usiadł, mama sprzątająca pokój, ścierająca kurze niechcący walnęła o konsolę, DS Lite posłużył psu za gryzaczek. Oczywiście modnie się zasłonić rzekomą "wadą" systemu. Innymi słowy nie ważne są okoliczności - ważny jest efekt. Co bywa w większości przypadków błędnie kształtujące opinie. Niestety w większości przypadków na ludzi to działa, co skutkuje wojenkami hejterów z fanami. Tak się ten biznes kręci.

"Konsola powinna wytrzymać jak nią rzucę z 5 piętra koledze, bo nie chce mi się schodzić na dół". "Konsola powinna działać jak pobawię się nią w morzu, zostawię na słońcu czy zbudujemy zamek z piasku". "Przyszedł kolega to pogramy na DS lite jedząc tłuste chipsy". Ludzie w niewłaściwy sposób użytkują tę konsolę stąd spora ilość "wadliwych" egzemplarzy w sprzedaży na rynku wtórnym. Zresztą problem ma drugie dno bo dotyczy konsol ogólnie - braki w wiedzy dot. obsługi handheldów/stacjonarek u większości społeczeństwa czasami mnie przyprawia o białą gorączkę.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:38:20 »
Nikt mi nie wmówi że w DS Lite zawiasy pękają rzadziej niż w DSi / DS Classic. Pokaż linki, fakty, dowody. Szukaj googlami zdjęć, na allegro przejrzyj oferty. Ja wiele razy nie szukając nadziewałem się na foty zepsutych litów, a nie innych konsol z klapką Nintendo. Przypadek? Przecież Ci sami ludzie też maja inne konsole i tak samo je traktują. A jakoś to zdjęć Lite jest najwięcej. Zbiorowa obsesja?

Fakt faktem trzeba uważać. Bo jak widać na Allegro wiele razy ludzie chcą wcisnąć nam np taki bubel:

http://allegro.pl/nintendo-ds-lite-komplet-6-gier-r4-2gb-tanio-i2057564902.html cena licytacji mnie powaliła)

http://allegro.pl/nintendo-ds-lite-tanio-i2049267377.html to też super, a widać że coś jest nie halo

Ja się Lite nie boje, nówkę mogę kupić. Ale używanej konsoli po uprzednim nie obejrzeniu tego elementu - nigdy.

Wielokrotnie spotkałem się z opinią, iż DSi jest lepsze bo ma silniejsze zawiasy.

Czyli co Ty uważasz skoro tamta opinia jest bzdurą. Inne opcje w logice zdań są takie:

a) DSi jest gorsze bo ma silniejsze zawiasy
b) DSi jest gorsze bo ma gorsze zawiasy
c) DSi jest lepsze bo ma gorsze zawiasy

Proszę o odpowiedź. Czy odpiszesz "Być może DSi ma lepsze zawiasy ale to nie oznacza że jest lepszy?"

To że moja konsola nie zepsuła się nie oznacza że problemu nie ma. Wójt gminy kiedyś rzekł "W mojej wiosce efektu cieplarnianego nie stwierdziłem. Swoim autorytetem więc stwierdzam iż efekt ów nie występuje w ogóle"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 20:51:34 wysłana przez Keitaro »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:43:53 »
Mi tam zawiasy nigdy nie pękły. Za to potrafia się wyrobić, tak że ekran się potem buja.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2012, 21:23:34 »
@Keitaro: Sprawę odbierasz jakoś personalnie i ambiwalentnie. Bardzo często spotykałem się z takim autorytarnym stwierdzeniem, które jest krzywdzące poprzednika (Lite), w którym autor oceniał handhelda przez pryzmat zawiasów. I jak mówię, nie były to opinie na "blogasku", tylko w branżowej beletrystyce czy portalach komercyjnych. Moim zdaniem nie da się w ten sposób jasno stwierdzić czy coś jest lepsze czy gorsze. Tyle. Tak jakbym stwierdził że DSi jest gorsze bo nie ma slotu na gry z GBA. Albo że DS lite jest gorsze bo nie posiada kamery, trzeciej diody i większego ekranu. Każda konsola ma swoje zalety - zdanie do którego tutaj się odniosłem rzuciłem luźno poza tematem.

A porównania do wójta nie do końca rozumiem. Ja doskonale widzę i nie zamierzam przeczyć dowodom, że pękające zawiasy nie występują. Ciężko zaprzeczyć soczystym faktom serwowanym przez serwisy aukcyjne, które są żywymi przykładami na to. Dziwi mnie natomiast to, że ty wyciągasz następujący wniosek - skoro nie ma na allegro/ebay/forach zdjęć DSi/NDS Classic z pękniętymi zawiasami to znaczy że takowe nie występują. A to błąd. Różnica między odsetkiem modeli z pękniętymi zawiasami we wszystkich podanych przez ze mnie modelach konsoli o inicjałach DS jest dość niewielka. Kilka procent zapewne na niekorzyść DS lite w odniesieniu do pozostałych. Czy warto budować więc tę całą otoczkę?

Ogólnie pije do tego że na pytanie "Co wybrać DS lite czy DSi" odpowiada się w 9 przypadkach na 10 - "DSi bo ma silniejsze zawiasy", a rzadko kiedy udziela się odpowiedzi "DS lite bo ma możliwość poszerzenia biblioteki tytułów o skromne kilkaset kapitalnych, tanich gier z GBA". Na pierwszy plan wychodzi niby wada, a pomija się istotną zaletę starszego modelu, którą wyeliminowano w DSi. Tyle. :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2012, 21:30:28 »
Dziwi mnie natomiast to, że ty wyciągasz następujący wniosek - skoro nie ma na allegro/ebay/forach zdjęć DSi/NDS Classic z pękniętymi zawiasami to znaczy że takowe nie występują. A to błąd. Różnica między odsetkiem modeli z pękniętymi zawiasami we wszystkich podanych przez ze mnie modelach konsoli o inicjałach DS jest dość niewielka. Kilka procent zapewne na niekorzyść DS lite w odniesieniu do pozostałych. Czy warto budować więc tę całą otoczkę?

Nigdzie takiego wniosku nie wyciągnąłem. Każdej konsoli pękają zawiasy, z tym iż jedne są wytrzymalsze od innych. To na ILE są wytrzymalsze nie będę nawet próbował odpowiedzieć, bo nie mnie jest to oceniać. Jest to poza moją kompetencją. Pismaków ani komercyjnych portali nie czytam w celu pogłębiania wiedzy o wytrzymałości konsol. Po prostu przeglądając allegro / neta najczęściej trafiam na zdjęcia pękniętych zawiasów w DS Lite. Przypadek? Może i tak. Specjalnie klapki urywają w konsolach po to tylko żeby nas wrobić :D

Nie rozumiem dlaczego Ty uważasz się kompetentny w liczeniu tej różnicy. Za stary na to jestem generalnie, nie podejmuję się polemiki na tym polu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 22:09:37 wysłana przez Keitaro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:19:14 »
Podejrzewam, że są bardzo podobnie wytrzymałe z przewagą wytrzymałości dla DSi. Uważam jednak, że nawet ja z moimi bicepsami jak u kijanki byłbym w stanie w rękach połapać zawiasy w DSi i w DS lite z użyciem podobnej siły. Naturalnego procesu pękania zawiasów, bez niczyjej ingerencji nie doświadczyłem. Doświadczyłem natomiast faktu, iż na skutek nadmiernej eksploatacji konsoli, zawiasy nie pękły w MOJEJ konsoli. Tyle. Podobnie ty chyba nie doświadczyłeś w swoim Lite :) Inlagd także. Wypowiedzi innych ludzi z forum ograniczają się do "koledze się połamały". A w jaki sposób spychane jest do marginesu. Który kolega ci się przyzna, że jest ciapa i nadepnął na konsolę? ;>

Ja pracuje w centrali Nintendo :) Dali mi 3k za 5 letnią charytatywną działalność na scenie.

Najlepiej jakby Inlagd się wypowiedział jeszcze, chętnie poznałbym jego zdanie, jako użytkownika większej ilości Lite'ów :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:52:44 »
Glupia sprawa, bo wychodzi mi zgadzac sie z Antarim (hehe), ale nie moge zaprzeczyc, ze dokladnie tak to wyglada, jak opisuje.

O ile dobrze to wszystko pamietam, to sprawa dotyczyla najwczesniejszej serii bialych DSow. Prawie wszystkie pochodzily z USA. Ktos probowal tlumaczyc to odmiennym sposobem malowania bialej wersji, ktora wymagala innych warunkow schniecia i wydawalo sie wowczas, ze internet lyknal to tlumaczenie. Tym bardziej, ze w miare szybko zabraklo kolejnych sensacyjnych doniesien w tej kwestii. Od czasu do czasu sprawa jest jednak lokalnie odkopywana z grobu, jak to ma miejsce w tej chwili.

O tym ile popekanych zawiasow widzialem juz pisalem. Czy DSi jest powodu tego calego zamieszania gorszy/lepszy? Jemu tez nic nie peka, ale wg. mnie jest gorzej wykonany (kij w mrowisko: i tak lepiej niz 3DS), bo duzo latwiej mozna go rozklekotac, a moje oba egzemplarze - EUR i JAP - mialy luzy juz na starcie. W innych egzemplarzach podobnie. Wkurzajace, ale prawdziwe, tak samo, jak zle przylegajace facplate'y w GB Micro, ktore kloca sie z pancerna metalowa obudowa i sa miejscem dostawania sie przed wyswietlacz wszelkiego smiecia z otoczenia. :<

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2012, 23:04:46 »
Inaczej jest zbudowany mechanizm klapki o czym już wspominałem. W DSi klapka pracuje bardzo lekko i fakt ma minimalny luz. Myślę że zrobiono to specjalnie.W moim egzemplarzu długi czas nic się nie pogorszyło pod względem tego aspektu.

A czy to na minus konsoli jest, ta miękko pracująca klapka? Hm, trochę zależy od gustu ale można to tak odbierać porównując bardzo sztywną klapkę DS Lite.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2012, 15:01:54 »
zgadzam sie z Antarim i inlagdem..... jak ktos dba o konsoel to za chiny ludowe zawias nie peknie.. jak ktos nie obnosi sie z konsola troskliwie to sorry, ale konsoal ta nie jest ze stali.... i wk oncu taki zawias peknie. jam am swoje Lite'a 5 lat. kupilem nowego i mam go do dzis i wszsytko dziala jak nalezy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:08:18 »
Ludzie nie obnoszą się delikatnie z konsolą - zgoda. Ale w równym stopniu nie obnoszą się delikatnie zarówno z DS Lite jak i innymi produktami Nintendo.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2012, 21:29:00 »
eklementy ruchome w konsoli to zawze slaby punkt - bo cos sie moze zlamac, wylamac lub urwac bo jest z plastiku. ale kwestia zawiasow to wyolbrzymiony mankament przez ludzi, ktorzy przez swoja nieuwage uszkodzili konsole..... konsola uzywana normalnie nie powoduje ze powstaja luzy.... lub ze cos peka... wyolbrzymianie faktu ze zawiasy sa felerne to kwestia ludzi ktorzy wlasnie uszkodzili konsoel rpzez swoja niuwage, a nie niedelikatne obchodzenie sie z konsola. uzwyanie konsoli NORMALNIE (nie delikatnie) nie poowduje uszkodzen zawiasow... czyli wcale nie trzeba sie z nia obnosic jak z jajkiem.... trzeba ja zamykac po skocnzonej grze, nie mozna wyginac nadmiernie klapy - no bo i po co? ale niektorzy msuze zakombiowac wygiac na maksa. musza ozstawic otwarta kosnole po to ze jak upadnie zeby sie wylamal zawias.

jednakze, w lewym zawiasie w DS Lite... powinien byc metalowy zawias ze sprezyna taki jak z prawej strony - klapa chodzilaby sztywniej. to moja uwaga. jednakze jam ma swojego i przypomne i powtorze - 5 lat i nic. gram codizennie i wsystko ejst elegancko.

Offline dragonk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: [DS Lite] Pękające zawiasy - mit czy fakt?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:20:15 »
Filmik dla wszystkich którzy sądzą , że ds lite jest wrażliwy jak jajko.

http://www.youtube.com/watch?v=_TZOtn7rqF4