Autor Wątek: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?  (Przeczytany 3279 razy)

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
[RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« dnia: Luty 20, 2012, 13:15:26 »
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem starszej konsolki, np. NES, SNES czy SMS I lub II. Tu pada pytanie, jaką konsolę mi polecacie? Jak to jest w starszych pudłach z kompatybilnością PAL/ NTSC? Czekam na jakieś propozycje ;) Dodam jeszcze, że jestem wieloletnim fanem pegazłomu i nesa, także fajerwerki graficzne nie mają dla mnie większego znaczenia - liczy się grywalność.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 13:39:51 »
Jeśli miałabym wybierać z tych 4, to SNES. Świetna baza gier. Moja ulubiona konsola retro. No ale ceny ostro poszły w  górę, bynajmniej na allegro. Musisz może szukać na forum.

Jest blokada regionalna w każdym. Ale w Nesi-e i Snes-ie można je bardzo łatwo odblokować.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 14:28:04 »
Też bym wybrał SNESa :) Jakoś SMSy mi nigdy nie przypadły do gustu... A co do NESa to jak miałeś Pegasusa to może właśnie warto sobie odmienić i kupić następczynię, bo to konsola z ogromną bazą dobrych, a nawet bardzo dobrych gier.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2012, 15:10:31 »
Warto też dodać, że do SNES'a można dokupić specjalną przejściówke (cartridge) pozwalającą na odpalanie gier z GB/GBC :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2012, 15:21:23 »
Warto też dodać, że do SNES'a można dokupić specjalną przejściówke (cartridge) pozwalającą na odpalanie gier z GB/GBC :D
Coś mi się wydaje ze jednak tylko GB ;-)

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2012, 15:34:32 »
Warto też dodać, że do SNES'a można dokupić specjalną przejściówke (cartridge) pozwalającą na odpalanie gier z GB/GBC :D
Coś mi się wydaje ze jednak tylko GB ;-)
A jednak z GBC też :D

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2012, 15:35:13 »
Tylko z GB.  (szara wersja)

Jak możliwe że z GBC? jedynie że mówisz o japońskim wydaniu.?
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2012, 15:46:45 »
Tylko gb, zgadzam się ;)
Jednak miażdżą mnie ceny samych kartów SNES i na dodatek większość NTSC
A co powiecie na to?
http://allegro.pl/sega-master-system-ii-3-gry-pad-okablowanie-i2119365383.html

Generalnie urzekł mnie wygląd gier w tej konsoli, taki delikatnie podrasowany nes ;) może i tytuły się różnią ale mario czy contrę to z zamkniętymi oczami już przechodzę.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2012, 15:59:27 »
Jeśli potrzebujesz czegoś na odmianę to weź to. Ale SNES to najlepszy faworyt z tych 4, Fakt gry kosztują dużo ale ceny będą z roku an rok rosnąć, to już nie nieuniknione. I jakoś ostatnio SNES robi szał na allegro.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2012, 16:04:01 »
Ojoj mój błąd ;)

Zdawało się że z GBC też odpala :P Ale jak widać się myliłem :D

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2012, 16:15:27 »
Ojoj mój błąd ;)

Zdawało się że z GBC też odpala :P Ale jak widać się myliłem :D
Nie nie myliłeś się, nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Przecież bezproblemowo odpala czarne carty z GBC

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2012, 17:05:31 »
SMS bym wybrał albo MD z master system converter :) Najtańsze systemy 8 i 16 bit. NA MS gry wygllądają tak jak piszesz jak na podrasowanym NES, fajne kolorki sporo się dzieje, lepsze konwersje z arcade niż na NES.  Gry są dosyć tanie i w miarę łatwo dostępne, jednak w PL ta konsola nigdy wielkiej popularności nie zrobiła. SMS II można często spokojnie kupić za 25zł konsole, pad, zasilacz. Co do zestawu, który pokazałeś to max za niego to te 30/35zł.  Dla mnie problemem w tym SMSII jest możliwość podpięcia tego tylko przez antenówkę, jest to mocno okrojony model I. Nie odpalisz na nim kart z grami tylko cartridge, nie uzyskasz lepszej jakości obrazu i na wyglądzie moim zdaniem też stracił. Wersja I jest jednak droższa i to często znacznie.

SNES również jest super, gry w PL już lepiej dostępne, ale też trochę droższe. Nie są to duże różnice cenowe bo większośc db i bdb tytułów do 50zł kupimy.  Obraz na CRT żyleta, pad nieźle zaprojektowany. Obie konsole dadzą Ci sporo rozrywki różnicą jest tylko cena i Twoje preferencje. Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie ;)

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2012, 17:18:56 »
Dzięki za fachowe podejście, właśnie intensywnie zastanawiam się co do wyboru. Myślę, że zdecyduje się na tego smsa a snes przyjdzie w swoim czasie (i tak mnie połowica zabije za następną konsolę ;p ) A co do "kart" z grami, wybacz Baieros spolszczenie, ale tak się już przyzwyczaiłem pisząc, np. przynieś pendrive' a czy cartridge' a to gimnastyka dla palców ;)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2012, 18:53:47 »
W SMS II wejście tylko na antenę to porażka. Dlatego rzadko używam te konsole, ale to bardzo bardzo rzadko:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2012, 20:27:25 »
Sorki za wprowadzenie w błąd :-) Lesson learned

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: [RÓŻNE] Jaką konsolę wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2012, 22:48:29 »
Dzięki za fachowe podejście, właśnie intensywnie zastanawiam się co do wyboru. Myślę, że zdecyduje się na tego smsa a snes przyjdzie w swoim czasie (i tak mnie połowica zabije za następną konsolę ;p ) A co do "kart" z grami, wybacz Baieros spolszczenie, ale tak się już przyzwyczaiłem pisząc, np. przynieś pendrive' a czy cartridge' a to gimnastyka dla palców ;)

W "kartach z grami" nie chodziło o poprawianie Ciebie :) Pierwszy SMS ma możliwość odpalania oprócz cartridge kart z grami nazywa się to sega card, prawie jak hu card to TG16.  Warto nadmienić że przystawka do MD Sega master system converter również odpali takie karty.